کد خبر: jomvo زمان: 15:58 1398/03/19   بازدید: 24048

بهتاش فریبا:

شخصی که در اینترمیلان کار کرده، مربی بدی نیست

بهتاش فریبا، عضو کمیته فنی باشگاه استقلال تأکید کرد که آندره‌آ استراماچونی در تیم بزرگی مثل اینترمیلان مربیگری کرده است و نمی‌تواند مربی بدی باشد.

به گزارش ورزش سه و به نقل از تسنیم، بهتاش فریبا در مورد اینکه قرار است باشگاه استقلال به‌زودی با استراماچونی قرارداد امضا کند، گفت: به‌عنوان یک عضو کمیته فنی باید بگویم که استراماچونی جزو سه گزینه آخر ما بود و قرار بود که باشگاه روی سه گزینه آخر کار کند. در ادامه مذاکرات با این مربی ایتالیایی آغاز شد. ما به‌عنوان اعضای کمیته فنی شنیده‌ایم که طرفین با یکدیگر به توافق رسیده‌اند. البته هنوز قراردادی امضا نشده است و احتمالاً این کار به‌زودی انجام خواهد شد.
 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: امیدوارم در فصل جاری اتفاقات خوبی برای باشگاه استقلال رخ دهد. به‌هرحال این تیم چند سال است که قهران لیگ برتر نشده و هواداران هم به همین خاطر حساس و نگران هستند. من به‌عنوان یک هوادار و پیشکسوت استقلال باید بگویم شخصی که در اینترمیلان مربیگری کرده است، نمی‌تواند مربی بدی باشد، حتی اگر یک رزومه عالی نداشته باشد. اعتقاد من این است که استراماچونی می‌تواند در استقلال موفق باشد به شرطی که شرایط برای او مهیا شود.

 

پیشکسوت باشگاه استقلال همچنین اظهار داشت: من شنیده‌ام یکی از خواسته‌های استراماچونی این است که زمین تمرین باید ثابت باشد و این موضوع بسیار مهم است. ما باید امکانات لازم را در اختیار این مربی قرار دهیم و امیدوارم مشکلات سخت‌افزاری هم برطرف شود. اینکه زمین تمرین یک تیم تا آخر فصل ثابت باشد بسیار مهم است و بازیکنان هم آرامش ذهنی خواهند داشت. از طرفی عوامل باشگاه هم باید به سرمربی کمک کنند و امکانات لازم را در اختیار سرمربی قرار دهند. وقتی سرمربی استقلال انتخاب شد، دیگر باید انتقادها را کنار گذاشته و از سرمربی حمایت کنیم. فرقی هم ندارد که چه کسی روی نیمکت استقلال بنشیند، چون وقتی مربی انتخاب می‌شود باید مورد حمایت قرار بگیرد.

 

عضو کمیته فنی باشگاه استقلال با اشاره به پایان قرارداد تعدادی از بازیکنان تأثیرگذار این تیم خاطر نشان کرد: بحث تقویت بازوهای مربی و تمدید قرارداد بازیکنان تأثیرگذار بسیار مهم است. در فصل گذشته بازیکنان مهمی از استقلال جدا شدند و مربی هم دیر به ایران آمد و از طرفی فصل بدنسازی هم تقریباً از بین رفت. امیدوارم استقلال در این فصل با چنین وضعیتی مواجه نشود و قرارداد بازیکنان تمدید شده و نقاط ضعف تیم هم با جذب چند بازیکن تأثیرگذار برطرف شود.

 

فریبا در واکنش به اعتراض امروز هواداران استقلال نسبت به عدم جذب بازیکن عنوان کرد: باشگاه استقلال نتوانسته است فعلاً قراردادها را تمدید کند و بازیکن جدیدی هم جذب نکرده است، چون در باشگاه پول نیست و اسپانسر و فدراسیون هم به استقلال پول نداده‌اند. طبق گفته آقای سعادتمند (رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال) باشگاه استقلال 70 میلیارد طلبکار است که اگر این طلب پردخت شود، بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد.

 

وی در خاتمه یادآور شد: اگر پرسپولیس هم در فصل گذشته دچار مشکل نشد به این دلیل بود که 40 میلیارد تومان بابت صعود به فینال لیگ قهرمانان دریافت کرد. من شنیدم که قرار است چک اسپانسر پاس شود تا بازیکنان طلب‌های‌شان را بگیرند. آنها می‌گویند اول تسویه می‌کنند و سپس با باشگاه وارد مذاکره می‌شوند که این دیدگاه حرفه‌ای است.