کد خبر: rmnd1 زمان: 15:25 1398/03/18   بازدید: 43400

بازی برای پرتغال غرور انگیز است

رونالدو: این همان فینالی است که همه دوست دارند

کریستیانو رونالدو فردا شب در لیسبون می تواند دومین عنوان قهرمانی ملی خود با پرتغال را جشن بگیرد.

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی پرتغال پس از برتری 3-1 بر سوئیس که به لطف هت تریک کریستیانو رونالدو حاصل شد، توانست راهی فینال لیگ ملت های اروپا شود و در این مرحله باید به مصاف تیم ملی هلند برود. لاله های نارنجی با برتری 3-1 بر انگلیس توانستند فینالیست شوند.

رونالدو پیش از این، سابقه حضور در دو فینال با تیم ملی کشورش را دارد. اولی در یورو 2004 که با شکست از یونان همراه شد و سپس یورو 2016 که پرتغال با یک گل بر فرانسه میزبان پیروز شد و عنوان قهرمانی را کسب کرد.

 

 

 

 

رونالدو در مصاحبه با وبسایت یوفا گفت:« وقتی پیراهن تیم ملی پرتغال را به تن دارم، از هر حیث احساس غرور می کنم. من پرتغالی هستم و اکثر دوستان و خانواده ام نیز پرتغالی هستند. در پرتغال بزرگ شده ام و واضح است که وقتی برای تیم ملی کشورم می جنگم، حسی ویژه تر نسبت به بازی های باشگاهی دارم. به خصوص وقتی شانس کسب عنوان قهرمانی برای کشورتان را داشته باشید.

من تاکنون در دو فینال با پرتغال حضور داشته ام و یک بار قهرمان شده ام. امیدوارم فینال سوم نیز با قهرمانی همراه شود. در بازی نهایی به حمایت هواداران نیاز داریم تا با انرژی مثبت خودشان، ما را به سمت موفقیت سوق دهند. در کنار هم و با اتحاد می توانیم قهرمان شویم.»

 

 

 

 

رونالدو در مورد راز جوانی خود گفت:« من 34 ساله ام ولی حس یک بازیکن جوان را دارم. مهمتر از سن و سال، آن چیزی است که در ذهن تان می گذرد. اگر باانگیزه و شاد باشید، سن تاثیر زیادی روی بازی شما نخواهد گذاشت. من همچنان حس خوبی از فوتبال دارم و معتقدم هنوز می توانم کارهای زیادی انجام دهم و خودم را در بهترین شرایط می بینم.»

 

هلند در فینال:« بازی های اخیر هلند را دیده ام و باید بگویم که زیبا بازی می کنند و تیمی بسیار خوب با بازیکنان عالی در فینال پیش رو خواهیم داشت. هلند ترکیبی از بازیکنان جوان و باتجربه است و این باعث قدرت بیشترشان شده است. قطعا بازی سختی در انتظارمان خواهد بود. این همان فینالی است که همه دوست دارند.»