کد خبر: ngrWB زمان: 16:03 1398/02/25   بازدید: 38880

حداقل اجازه بدهید مهر حکمتان خشک شود؛

ترکی: فینال در مشهد یعنی ذبح کردن داماش

محسن ترکی داور بازنشسته فوتبال کشور می گوید اگر دغدغه ای هست فقط به دلیل ورود غیر فوتبالی ها به فوتبال است.

به گزارش "ورزش سه"، احسان اصولی در شرایطی به عنوان رئیس هیئت فوتبال استان خراسان رضوی انتخاب شد که انتقاداتی نسبت به حضور او و نحوه انتخابش وجود داشت. یکی از این منتقدان محسن ترکی داور بازنشسته فوتبال کشور است که در مصاحبه با "ورزش سه" بارها تاکید می کند، دغدغه اصلی اش عدم حضور فوتبالی ها در فوتبال است.

 

احسان اصولی رئیس جدید هیئت مدیره در آخرین مصاحبه خود اعلام کرده در تلاش است فینال جام حذفی را به مشهد ببرد. این اظهار نظر اما با واکنش محسن ترکی مواجه شده و او در گفتگو با "ورزش سه" می گوید به دلیل همین صحبت های غیرکارشناسی است که تاکید بر ورود فوتبالی ها دارد.

 

ترکی حرف هایش را اینگونه آغاز می کند و می گوید: اصلا مگر چنین چیزی ممکن است؟! در اولین اظهار نظر یک مدیر غیرفوتبالی اظهار شاهد یک نظر جالب هستیم. به هیچ وجه مشهد نمی تواند میزبان جام حذفی باشد، حتی اگر مکاتبات داشته باشند و بتوانند این کار را بکنند.

 

ترکی ادامه داد: با توجه به اینکه پدیده دنبال آسیایی شدن است و قهرمان جام حذفی هم مستقیم به آسیا می رود، درست نیست فینال در مشهد برگزار شود. وقتی بازی جام حذفی در مشهد برگزار شود، قطعا از پرسپولیس یا سپاهان حمایت می شود این یعنی گردن داماش را بریدیم و گذاشتیم کنار. غیرممکن است در مشهد بازی را برگزار کنیم. این متاسفانه از آن اظهارنظرهایی است که غیر فنی است و  راجع به آن تفکری نشده است.

 

داور بازنشسته فوتبال کشور حرف هایش را ادامه داد و اضافه کرد: مشکل این است که عدالت فوتبال با انجام بازی در مشهد رعایت نمی شود. بازی باید در مکان بی طرف باشد. با این روش داماش ذبح می شود.  البته بنده هم به عنوان یک مشهدی دوست دارم تیم شهرم آسیایی شود ولی باید عدالت برقرار شود؛ این عدالت نیست.


 
سوال ما از ترکی این بود که پرسپولیس و سپاهان در هر شهر دیگری هم ممکن است هوادار داشته باشند و تغییر شهر شاید کمکی به تغییر شرایط نکند. ضمن اینکه ورزشگاه خرمشهر هم شرایط خوبی ندارد. او بیان کرد: من اصلا نمی گویم چرا  در خرمشهر برگزار نمی شود. در شهر دیگری برگزار کنند. در کرمانشاه برگزار شود یا در سیستان و بلوچستان اما برگزاری مسابقه در مشهد عادلانه نیست. حرف اصلی ام اما این است که رئیس هیئت فوتبال حداقل در اظهارنظرها دقت کنند و با مشاورانشان در مورد مصاحبه هایی که می خواهند انجام دهند صحبت کنند. به عنوان رئیس هیئت فوتبال خراسان رضوی نباید هر چیزی را عنوان کرد و نباید طوری باشد که روسای دیگر هیئت های فوتبال ما را مسخره کنند. من از این ناراحتم که رئیس هیئت فوتبال حرفی می زند که باعث ریشخند می شود. اگر آمدیم به فوتبال کمک کنیم بهتر است  کمتر حرف بزنیم و بیشتر عمل کنیم که کار زمین مانده زیاد دارد فوتبال خراسان  و اگر هم به دنبال شعار دادن و تبلیغات سیاسی خودمان هستیم که فکر می کنم خیلی زود شروع کرده ایم؛ لا اقل اجازه بدهید مهر حکمتان خشک شود بعد شروع کنید.


من چند روز پیش هم با شما مصاحبه کردم؛ شاید مصاحبه ام، کمی شخصی به نظر آمده باشد ولی آخرین اظهار نظر من 6 ماه پیش بود با مرحوم شفیع. گفتم اگر آمدم و کاندیدا شدم برای ادای دین بوده. اما ناراحتی ام این است، افرادی الان سر کار هستند که دنبال بهبود فوتبال نیستند و دنبال کارهای خودشان هستند. فوتبال کشور باید التماس کند تا فینال در مشهد برگزار شود اما در شرایطی که امکان پذیر باشد باید این مسابقه برگزار شود.

 

انتقال بازی به شهر دیگر ممکن است ولی ورزشگاه امام رضا شرایط بسیار خوبی برای میزبانی دارد. ترکی در پاسخ به این نگرانی گفت: خب چرا در اهواز برگزار نکنیم. شهر بی طرف است و کسی هم ناراحت نمی شود.

 

با این صحبت ها شاید مردم مشهد نسبت به شما موضع بگیرند. ترکی در این مورد گفت: من عدالت فوتبال مدنظرم است. زمانی هم که قضاوت می کردم همین برایم مهم بوده. باید در هر سمتی که قرار می گیریم، عدالت را در نظر بگیریم. به نظرم ریاست فدراسیون فوتبال نباید اجازه این بی عدالتی را بدهد. مردم مشهد محسن ترکی را کاملا می شناسند. مردم شهر 80 هزار نفر پای صندوق به من رای دادند و این بزرگترین افتخار ورزشی و غیر ورزشی من است، که 80 هزار نفر با وجود عدم تبلیغات به من رای دادند. خیلی از دوستانم می گفتند چرا اطلاع ندادی که در انتخابات شرکت کردی. من در مشهد 80 هزار رای مستقل دارم. مردم من را می شناسند و هیچ وقت عدالت را قربانی نمی کنم.

 

وی حرف هایش را ادامه داد: پدیده یکی از بهترین تیم های لیگ بوده و همین حالا می توانست مدعی قهرمانی باشد.

 

مطمئنم می تواند سهمیه آسیایی بگیرد ولی برای شهر خودمان نباید روی  حق مردم دیگر و شهر دیگر پا بگذاریم. حرف اصلی ام این است که فوتبال باید دست فوتبالی ها باشد و ورزش باید دست ورزشی ها باشد. البته صفایی فراهانی غیر فوتبالی بود و بهترین آورده ها را برای ما داشت ولی در کنار خود مشاوران خوبی داشت. در واقع دکتر دادکان که بزرگترین منتقدش بود را  آورد  از مشاوره هایش کمک گرفت و پس از چند ماه کار را به او سپرد و رفت. اگر غیر فوتبالی هم هستیم چند آدم فوتبالی کنار خودمان بیاوریم. واقعا خیلی بد است که یک فوتبالی برای ریاست هیئت فوتبال بوده ( حسن کامرانی فر) و فقط یک رای آورده؛ این واقعا اتفاق خوبی نیست و زننده است.